• 5.jpg
  • 3.jpg
  • bild1.jpg
  • ute3.jpg
  • olkranar22015.jpg
  • bord2.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • ute1.jpg
  • olkranar12015.jpg
  • 2.jpg
Helsingör GK 6 Juli:

Torsdagen den 6/7 på Helsingör GK
 
Starttid 1  Kl 11:00                          GolfId                                                Hemmabana
Kai Hansen 560723-007 Lydinge GK
Göran Hilner 480602-005 Rya GK
Mustafa Cicek 630514-043 Allerum GK
Ulf Sjölander 591116-040 Lydinge GK
  
 
Starttid 2  Kl 11:10                           GolfId                                               Hemmabana
Bengt Olof Denkert 610920-031 Vasatorp GK
Bo Furevi 671006-028 Lydinge GK
Thomas Emanuelsson 471123-030 Allerum GK
Niklas Strömberg 690419-003 Vasatorp GK
 
 
Starttid 3  Kl 11:20                           GolfId                                              Hemmabana
Susanne Persson 580205-039 Allerum GK
Glenn Stjernström 840103-002 Rya GK
Hasan Siwaton 650924-046 Vasatorp GK
Eskil Jönsson 550714-005 Allerum GK
 
 
Starttid 4  Kl 11:30                          GolfId                                            Hemmabana
Owe Lundberg 420128-020 Landskrona GK
Leif Thörnwall 490714-001 Allerum GK
Jane Arthursson 540209-002 Allerum GK
Leif Olofsson 500804-002 Allerum GK
 
 
Starttid 5  Kl 11:40                          GolfId                                          Hemmabana
Eva Sköld 530820-018 Vasatorp GK
Jan Hildingsson 600914-015 Vasatorp GK
Lasse Altemark 530906-027 Vasatorp GK
Anders Liljön 580307-042 Söderåsen GK
 
 
 
Starttid 6  Kl 11:50                          GolfId                                     Hemmabana
Bodil Grasshoff 490528-039 Vasatorp GK
Leif Fredriksson 540313-009 Hbg GK
Bo-Håkan Hansson 490330-002 Allerum GK
Johan Stenersen 470811-002 Landskrona GK
 
 
 
Starttid 7  Kl 12:00                          GolfId                                     Hemmabana
Birgitta Särnborg 561009-017 Vasatorp GK
Fredrik Sjölander 880716-039 Lydinge GK
Ola Olsson 541105-001 Allerum GK
Bengt Pålsson 620331-060 Allerum GK
 
 
 
Starttid 8  Kl 12:10                          GolfId                                     Hemmabana
Annika Hansson 510625-004 Vasatorp GK
Jan Johnsson 531018-021 Allerum GK
Christer Cederholm 521212-039 Rya GK
Erik Bengtsson 660518-027 Vasatorp GK
 
Starttid 9  Kl 12:20                          GolfId                                     Hemmabana
Göran Dahl 520111-029 Ekholmsnäs GK
Lennart Jönsson 551102-001 Allerum GK
Pling Runnberg 510603-015 Harabäcken GK
     
 
 
Starttid 10  Kl 12:30                         GolfId                                     Hemmabana
Jean Louis Merchandaise  450621-003  Allerum GK
Nisse Lejon 530923-040 Skyrup GK
Mats Leo 580720-015 Vasatorp GK
     
 
  
  

Poängställningen ser ut så här:

Förnamn Efternamn Golfklubb Golf-id Hcp Poäng Arild GK
Ulf Sjölander Lydinge 591116-040 20,1 37
Peter Bergström Porjus GK 630412-029 13,9 33
Bengt-Olof Denckert Vasatorp 610920-031 23,6 27
Erik Bengtsson Vasatorp 660518-027 7 26
Jan-Erik Friberg Allerum 440131-039 15,8 26
Johan Stenersen Landskrona 470811-002 18,5 26
Leif Olofsson Allerum 500804-002 22,9 26
Bodil Grasshoff Vasatorp 490528-039 18,8 25
Jan Johnsson Alerum 531018-021 15,6 25
Anders Liljön Söderåsen 580307-042 20,3 24
Fredrik Sjölander Lydinge 880716-039 29 24
Torbjörn Asterman Söderåsen 740309-004 14,9 24
Christer Johansson Rya GK 560307-002 21 24
Eskil Jönsson Allerum 550714-005 28,9 23
Glenn Stjernström Rya 840103-002 12,4 23
Ingemar Rudolfsson Vasatorp 500823-016 5,4 23
Jan  Andersson Söderåsen GK 641116-001 6,2 23
Christer Cederholm Rya 521212-039 31 22
Hasan Siwaton Vasatorp 650924-046 12,3 22
Jan Hildingsson Vasatorp 600914-015 13,1 22
Jane Arthursson Allerum GK 540209-002 26,5 22
Nisse Lejon Skyrup 530923-040 24,8 21
Bengt Pålsson Allerum 620331-060 22,4 20
Lena Lundberg Landskrona 450722-025 36 20
Kai Hansen Lydinge 560723-007 24 19
Owe Lundberg Landskrona 420128-020 18,9 18
Thomas Emanuelsson Allerum 471123-030 31 18
Jean Louis Marchandise Allerum 450621-003 27,4 17
Mats Leo Vasatorp 580720-015 16,2 17
Ola Olsson Allerum GK 541105-001 23,1 17
Leif Thörnwall Allerum 490714-001 22,9 15
Eva Sköld Vasatorp 530820-018 26,8 13
Lennart Jönsson Allerum GK 551102-001 30,5 11
Göran Stenberg Allerum 551205-031 21,4 9
Annika Hansson Vasatorp 510625-004 20,9 6
Birgitta Särnborg Vasatorp 561009-017 36 6
Björn Nordström Rya 431223-004 23,1 6
Bo Furevi Lydinge 671006-028 13 6
Bo-Håkan Hansson Allerum 490330-002 26 6
Carl Nordborg Rya 510417-003 20,8 6
Charlotte Swanstein Vasatorp 560530-029 35,4 6
Göran Hilner Rya 480602-005 7,5 6
Göran Kjellsson Rya 430906-003 13,7 6
Håkan Olsson Lydinge 450713-005 20 6
Irene Stenersen Landskrona 501109-002 30,9 6
Jan Strandberg Vasatorp 561003-023 14,6 6
Lasse Altemark Vasatorp 530906-027 10,8 6
           
Monica Sloth-Nielsen Allerum 510105-041 36 6
Mustafa Cicek Allerum 630514-043 13 6
Niklas Strömberg Vasatorp 690419-003 17,2 6
Pelle Ferm Söderåsen 511029-002 11,2 6
Staffan Andersson Rya 611207-001 12,5 6
Susanne Persson Allerum 580205-039 54 6
Carl af Schultén Rya GK 600801-001 16,6 6
Pia Jutaren Vasatorp 490610-003 18,4 6
Ulf Jutaren Vasatorp 480301-002 23,6 6
 
 
 Antal deltävlingar: Fyra, en deltävling per månad maj–september
 
Antal deltävlingar som räknas: Fyra. Sämsta tävling räknas bort
 
Banor och datum:
S:t Arild 11 maj, Helsingør 6 juli, Söderåsen 10 augusti och final på Lydinge 7 september
Alla dagar är torsdagar.
Första boll går ut kl 10 utom på Helsingør där det blir kl 11. Gemensam transport till Helsingør kommer att erbjudas.

 

 
Pub Ro • Båthusgatan 11 • 252 67 Helsingborg • tel: 042-21 10 29 •   Instagram