• ute1.jpg
  • bord2.jpg
  • bild1.jpg
  • 4.jpg
  • ute3.jpg
  • olkranar12015.jpg
  • olkranar22015.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
Nästa tävling Lydinge GK 7 September:

Poängställningen ser ut så här:
 
Namn Efternamn golfklubben Arild Rya Helsingör Söderåsen Lydinge Resultat
Ulf Sjölander Lydinge 37 0 30 32   99
Jan Johnsson Alerum 25 0 31 29   85
Fredrik Sjölander Lydinge 24 0 28 31   83
Kai Hansen Lydinge 19 0 27 35   81
Anders Liljön Söderåsen 24 0 26 31   81
Jane Arthursson Allerum GK 22 0 29 29   80
Bodil Grasshoff Vasatorp 25 0 32 23   80
Bengt Pålsson Allerum 20 0 21 35   76
Jan Hildingsson Vasatorp 22 0 22 32   76
Leif Olofsson Allerum 26 0 24 25   75
Peter Bergström Porjus GK 33 0 6 34   73
Johan Stenersen Landskrona 26 0 23 23   72
Nisse Lejon Skyrup 21 0 23 27   71
Mats Leo Vasatorp 17 0 21 31   69
Erik Bengtsson Vasatorp 26 0 17 26   69
Ola Olsson Allerum GK 17 0 23 28   68
Niklas Strömberg Vasatorp 6 0 26 34   66
Bo Furevi Lydinge 6 0 35 25   66
Owe Lundberg Landskrona 18 0 22 25   65
Annika Hansson Vasatorp 6 0 29 29   64
Bo-Håkan Hansson Allerum 6 0 28 28   62
Christer Cederholm Rya 22 0 18 21   61
Torbjörn Asterman Söderåsen 24 0 6 29   59
Thomas Emanuelsson Allerum 18 0 24 17   59
Hasan Siwaton Vasatorp 22 0 6 29   57
Jan-Erik Friberg Allerum 26 0 6 25   57
Glenn Stjernström Rya 23 0 6 27   56
Leif Thörnwall Allerum 15 0 19 19   53
Eskil Jönsson Allerum 23 0 17 10   50
Mustafa Cicek Allerum 6 0 34 10   50
Lena Lundberg Landskrona 20 0 6 23   49
Jean Louis Marchandise Allerum 17 0 22 10   49
Leif  Fredriksson   6 0 20 22   48
Göran Stenberg Allerum 9 0 27 10   46
Göran Hilner Rya 6 0 18 21   45
Lennart Jönsson Allerum GK 11 0 17 17   45
Lasse Altemark Vasatorp 6 0 28 10   44
Pling  Runnberg   6 0 28 10   44
Irene Stenersen Landskrona 6 0 6 31   43
Bengt-Olof Denckert Vasatorp 27 0 6 10   43
Jan Strandberg Vasatorp 6 0 6 30   42
Alexander Slök-Adsted   6 0 25 10   41
Eva Sköld Vasatorp 13 0 18 10   41
Carl af Schultén Rya GK 6 0 6 28   40
Christer Johansson Rya GK 24 0 6 10   40
Staffan Andersson Rya 6 0 6 27   39
Ingemar Rudolfsson Vasatorp 23 0 6 10   39
Jan  Andersson Söderåsen GK 23 0 6 10   39
Göran  Dahl   6 0 15 17   38
Pelle Ferm Söderåsen 6 0 6 25   37
Susanne Persson Allerum 6 0 6 12   24
Monica Sloth-Nielsen Allerum 6 0 6 10   22
Birgitta Särnborg Vasatorp 6 0 6 10   22
Björn Nordström Rya 6 0 6 10   22
Carl Nordborg Rya 6 0 6 10   22
Charlotte Swanstein Vasatorp 6 0 6 10   22
Göran Kjellsson Rya 6 0 6 10   22
Håkan Olsson Lydinge 6 0 6 10   22
Pia Jutaren Vasatorp 6 0 6 10   22
Ulf Jutaren Vasatorp 6 0 6 10   22
                 
 
 Antal deltävlingar: Fyra, en deltävling per månad maj–september
 
Antal deltävlingar som räknas: Fyra. Sämsta tävling räknas bort
 
Banor och datum:
S:t Arild 11 maj, Helsingør 6 juli, Söderåsen 10 augusti och final på Lydinge 7 september
Alla dagar är torsdagar.
Första boll går ut kl 10 utom på Helsingør där det blir kl 11. Gemensam transport till Helsingør kommer att erbjudas.

 

 
Pub Ro • Båthusgatan 11 • 252 67 Helsingborg • tel: 042-21 10 29 •   Instagram