• olkranar12015.jpg
  • olkranar22015.jpg
  • bild1.jpg
  • 3.jpg
  • ute1.jpg
  • 2.jpg
  • bord2.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • ute3.jpg
  • 5.jpg
Vinnare på St:Arild GK blev Ulf Sjölander 37 poäng
Vinnare på Helsingör GK blev Bo Furevi 35 poäng
Vinnare på Söderåsen GK blev Bengt Pålsson 35 poäng
Vinnare på Lydinge GK blev Nisse Lejon 41 poäng


Då blev det såhär på golfen:
Förnamn Efternamn Handikapp Summa
Peter Bergström 13,9 105
Ulf Sjölander 20,1 101
Bo Furevi 13 99
Fredrik Sjölander 29 97
Jan Johnsson 15,6 94
Kai Hansen 24 94
Bengt Pålsson 22,4 93
Nisse Lejon 24,8 91
Glenn Stjernström 12,4 89
Torbjörn Asterman 14,9 84
Jan Hildingsson 13,1 83
Bodil Grasshoff 18,8 82
Anders Liljön 20,3 82
Jane Arthursson 26,5 82
Erik Bengtsson 7 81
Jan-Erik Friberg 15,8 81
Bo-Håkan Hansson 26 80
Johan Stenersen 18,5 77
Mustafa Cicek 13 76
Leif Olofsson 22,9 75
Thomas Emanuelsson 31 71
Ola Olsson 23,1 70
Mats Leo 16,2 69
Jan Strandberg 14,6 68
Lena Lundberg 36 67
Niklas Strömberg 17,2 66
Leif  Fredriksson   65
Ingemar Rudolfsson 5,4 65
Jean Louis Marchandise 27,4 65
Christer Cederholm 31 65
Annika Hansson 20,9 64
Göran Hilner 7,5 62
Eskil Jönsson 28,9 61
Owe Lundberg 18,9 60
Leif Thörnwall 22,9 60
Lennart Jönsson 30,5 58
Hasan Siwaton 12,3 57
Göran Stenberg 21,4 46
Eva Sköld 26,8 46
Pling  Runnberg   44
Lasse Altemark 10,8 44
Bengt-Olof Denckert 23,6 43
Irene Stenersen 30,9 43
Alexander Slök-Adsted   41
Carl af Schultén 16,6 40
Christer Johansson 21 40
Jan  Andersson 6,2 39
Staffan Andersson 12,5 39
Göran  Dahl   38
Pelle Ferm 11,2 37
Monica Sloth-Nielsen 36 36
Pia Jutaren 18,4 31
Susanne Persson 54 27
Göran Kjellsson 13,7 22
Håkan Olsson 20 22
Carl Nordborg 20,8 22
Björn Nordström 23,1 22
Ulf Jutaren 23,6 22
Charlotte Swanstein 35,4 22
Birgitta Särnborg 36 22

 

                 
 
 Antal deltävlingar: Fyra, en deltävling per månad maj–september
 
Antal deltävlingar som räknas: Fyra. Sämsta tävling räknas bort
 
Banor och datum:
 

 

 
Pub Ro • Båthusgatan 11 • 252 67 Helsingborg • tel: 042-21 10 29 •   Instagram